Minecraft Wiki talk:Projects/Turkish translation

From Minecraft Wiki
Jump to: navigation, search

Merhaba![edit]

Hello from the founder of the Spanish translation project. All the best to your translation efforts! İyi şanslar! Miner Key 14:32, 13 July 2011 (UTC)

Aktif çeviri ve düzenleme[edit]

Şu anda aktif çeviri yapan var mı bilmiyorum ama çevrilmiş sayfalarda bazı imla hataları var öncelikle onları düzelterek başlamak istiyorum, düzenleme yaptığım sayfaların talk bölümüne yazarım. GkcnAman (talk) 07:35, 9 August 2014 (UTC)

Resmi Türkçe Çevirileri[edit]

Oyunun kendi dosyalarındaki resmi çeviri dosyasını toparlayıp ingilizceleri ile eşleyip linke attım: http://pastebin.com/0Jg8P6xw

Buradaki her çeviri oyuncuların Language ayarlarından dili Türkçe yaptığı zaman karşılaşağı terimler, wiki içinde de bunları kullanmanın daha mantıklı olduğunu düşünüyorum, sayfadaki ilkeler kısmını da buna göre düzenliyorum.GkcnAman (talk) 12:49, 9 August 2014 (UTC)

Diyeceğim iki şey var[edit]

Arkadaşlar sayfalara baktım hala eski çeviriler kullanılıyor. Ben Minecraft'ın Crowdin sayfasının Türkçe Proofreader'ıyım (çevirileri onaylayan eleman) O yuzden güncel çevirilere oradan bakın: https://crowdin.com/project/minecraft/tr# Yukarıdaki elemanın yazdıkları eski lütfen onu kaideye almayınız.

İkincisi Şablonlara dokunmayın yazılmış. Biliyorum henüz bunun için erken olabilir lakin ben Vikipedi'de de düzenlemeler yaptığım için bu tarz sitelerin kullanığı Wiki Biçem Dilini yeterlice biliyorum. Şahsen ben bu işi halledebilirim. MustaphaTR (talk) 17:09, 20 April 2016 (UTC)