Minecraft Wiki:Projects/Lithuanian translation

From Minecraft Wiki
Jump to: navigation, search
This page is part of the Lithuanian translation project.
Svarbu! Discuss
Nepamirškite pridėti {{project/lt|Lithuanian translation}} kiekviename išverstame puslapyje

Kaip išversti puslapį?[edit]

 • Yra keli būdai. Vienas galimas jų yra paprastas: rasti lietuvišką straipsnį, kuris jau yra išverstas. Straipsnio viršuje ar tam tikroje dalyje rasti mygtuką „Edit“ arba „Edit source“. O toliau ieškoti netinkamą informaciją ir ją pakeisti teisinga. Žinoma, nepamiršti išsaugoti pakeitimų.
 • Norėdami sukurti naują puslapį, kurio dar nėra niekas išvertęs.
 1. Turėtumėte nukeliauti į viršuje esančią paiešką. Susirasti oficialų Jums prieinamos kalbos išverstą „Minecraft wiki“ straipsnį.
 2. Per „Edit source“ nukopijuoti visą straipsnyje esantį turinį.
 3. Nukeliauti vėl į paieškos laukelį. Įvesti lietuviško straipsnio pavadinimą su Minecraft Wiki:Projects/Lithuanian translation/ indeksu. Pavyzdžiui: angliško straipsnio pavadinimas yra Bucket, tokiu atveju lietuviškas vertimas turėtų būti Minecraft Wiki:Projects/Lithuanian translation/Bucket (bucket en -> lt). Beje, tai būtina procedūra, kitu atveju straipsnis nepriklausys lietuviško vertimo projektui ir bus galimai ištrintas.
 4. Įklijuokite nukopijuotą turinį į naują straipsnį (per „Edit source“), kurio dar nėra niekas sukūręs. Ir po truputį jį verskite į lietuvių kalbą, naudodamiesi lietuvių kalbos gramatikos taisyklėmis (nevartojant necenzūrinės leksikos, netinkamo vertimo, barbarizmų ir kt.).
 5. Nepamirškite pridėti {{project/lt|Lithuanian translation}} Lietuviško straipsnio pradžioje kad parodytume, jog šis straipsnis priklauso vertimo į lietuvių kalbą projektui.
 6. Prieš pradėdami versti straipsnį, įdėkite lietuviškojo straipsnio nuorodą į verčiamų straipsnių sąrašą (žiūrėti žemiau), baigę versti straipsnį įdėkite išverstojo puslapio nuorodą į išverstų puslapių sąrašą (žiūrėti žemiau).
 7. Vertimai inicijuojami http://minecraft.lt tinklalapyje. Plačiau apie vertimus rasite temoje Vikipedija

Pagrindinės taisyklės[edit]

 1. Kiekvienas, kuris nusprendžia išversti straipsnį į lietuvių kalbą, privalo laikytis lietuvių kalbos taisyklių, nenaudoti barbarizmų, žargonų, vartoti nosines bei ilgąsias raides ir svarbiausia - niekada neverskite viso teksto su vertėju, nebent norite išsiversti atskirus nežinomus žodžius. Jeigu nežinote kokio nors žodžio, visada galite pažiūrėti žodynas/lt.
 2. Norėdami pradėti versti straipsnius į lietuvių kalbą, pirma pridėkite savo „Minecraft wiki“ slapyvardį į vertėjų sąrašą (žiūrėti žemiau) (nukopijuokite *[ [User:vardas|vardas] ] (ištrinkite tarpus tarp skliaustų), bet vietoje vardas rašykite savo slapyvardį. Prieš šią nuorodą ir po jos palikite po tuščią eilutę, esant neaiškumams tiesiog pažiūrėkite, kaip kiti vertėjai tą padarė ir nukopijuokite). Būtinai susisieksime su Jumis komentaruose.
 3. Pirmą kartą minimus žodžius straipsnyje stenkitės žymėti nuoroda į to žodžio aiškinimą. Nuorodos žymimos dviem laužtiniais skliaustais iš abiejų pusių [ [straipsnio pavadinimas/lt] ] (be tarpelių) arba [ [straipsnio pavadinimas/lt|straipsnis] ] (bus rodomas žodis „straipsnis“).

Vertėjai[edit]

Nusipelnę vertėjai[edit]

Slapyvardis Sukurtų straipsnių skaičius Redagavimai Registracija
IgnitionWorks 5 23 2012.03.26
Ambience123 8 60 2012.05.31
ARTacp 1 66 2016.02.28
Gustisz 3 333 2016.04.10
ixeer 1 12 2016.12.22

Atnaujinta: 2017.01.14

Mes džiaugiamės, kad prisidedate prie lietuvių vertėjų Minecraft puslapio!

Verčiami puslapiai[edit]

Išversti puslapiai[edit]